Deprecated: wp_make_content_images_responsive از نگارش5.5.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp_filter_content_tags() استفاده نمایید. in /home/cogchall/domains/cogchallenge.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5083

آغاز پذیرش طرح‌های محققان و پژوهشگران در چالش طراحی و ساخت یک سیستم تحریک غیر تهاجمی نواحی عمیق مغز

پذیرش طرح‌های محققان و پژوهشگران و علاقه مند ان چالش رقابتی طراحی و ساخت یک سیستم تحریک غیر تهاجمی نواحی عمیق مغز تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی آغاز شد.
چالش  طراحی و ساخت یک سیستم تحریک غیر تهاجمی نواحی عمیق مغز که پوستر آن نیز چاپ و منتشر شده با هدف توسعه پژوهش در مرزهای دانش و فن آوری و زمینه‌سازی برای استفاده از ظرفیت‌های مهندسی داخل کشور و نیز ایجاد رقابت میان محققان، پژوهشگران و متخصصان برای ساخت ابزارهای نوین درحوزه دانش علوم شناختی انجام شده است.
براساس مطالعات سال‌های اخیر، تحریک سلول‌های عصبی مغز با روش‌های مختلف غیرتهاجمی شامل تحریک الکتریکی، الکترومغناطیسی، نوری، و فراصوتی به عنوان راه حل هایی با ارزش برای بهبود اختلالات حرکتی ناشی از سکته، اعتیاد، میگرن، افسردگی، وزوز گوش، دردهای مزمن و سایر موارد مشابه پیشنهاد شده است.
این چالش رقابتی برای ارائه روشی کارآمد به منظور تحریک غیرتهاجمی نواحی عمیق مغزی است. اهمیت این چالش در یافتن جایگزینی برای روش Deep Brain Stimulation (DBS) که مبتنی بر کاشت پروب درون مغز طی یک عمل جراحی است که ضمن حذف خطرات ناشی از فرایند جراحی و کاهش صدمات و عوارض جانبی، بتوان نواحی مورد نظر را به صورت غیرتهاجمی تحریک کرد.

شرکت‌های دانش‌بنیان، اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، مخترعان و گروه‌های دانشجویی می‌توانند با شرکت در این چالش ، حداکثر تا ۱۵ مهر ۹۸، پروپوزالی از طرح خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، مدون و سپس از طریق سامانه http://cogchallenge.ir  به صورت آنلاین ثبت نمایند.‌‌
در پایان این زمان ، طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی و داوری تخصصی شده و طرح های منتخب آماده ورود به مراحل بعد خواهند شد، بطوری که در مرحله اول، پیشنهاددهندگان پروپوزال های برگزیده شده توسط کمیته داوران، ۳ ماه فرصت خواهند داشت (حداکثر تا تاریخ ۱۵ دی ۹۸) مستندات و شبیه‌سازی رایانه‌ای ایده خود را مطابق با قواعد ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی آماده و جهت ارزیابی ارائه نمایند.

در انتهای این مرحله و پس از داوری تخصصی، به ۵ تیم برتر در مدالیته الکتریکی که با شایستگی بیشتر از سایر طرح ها نتایج خود به همراه پیشنهاد پیاده‌سازی فیزیکی طرح مدنظر را ارائه و از آن دفاع کرده باشند، مجوز ورود به مرحله دوم داده خواهد شد تا با استفاده از حمایت مالی ستاد برای پیاده‌سازی عملی ایده خود و دریافت جایزه نقدی ویژه به رقابت بپردازند.
همچنین به ۳ تیم برتر در سایر مدالیته‌ها ( الکترومغناطیسی، فراصوت، نوری، یا …) که با شایستگی بیشتر از سایر طرح ها نتایج شبیه‌سازی رایانه‌ای خود در مرحله اول را ارائه و از آن دفاع کرده باشند، جایزه نقدی اعطاء خواهد شد.
مرحله دوم این چالش به ساخت دستگاه در مدالیته الکتریکی و آزمایش آن اختصاص دارد. برگزیدگان داوری تخصصی مرحله اول، ۴ ماه فرصت خواهند داشت (حداکثر تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۹) تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک “نمونه آزمایشگاهی” برای پیاده‌سازی ایده پیشنهادی خود ارائه نمایند.
اطلاعات تکمیلی در سامانه http://cogchallenge.ir   قرار گرفته است و علاقه‌مندان می‌توانند در صورت داشتن هرگونه پرسش از طریق ایمیل challenge{at}cogc.ir  در ارتباط باشند.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/cogchall/domains/cogchallenge.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/cogchall/domains/cogchallenge.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4979